Відпочинок та лікування > Закордон > Море > Ізраїль

Курорти Ізраїлю
    
Офіційна назва - Держава Ізраїль.
Географічне положення - розташована на Близькому Сході в західній частині Азії на узбережжі Середземного моря. На півночі межує з Ліваном, на північному сході — із Сирією, на сході — з Йорданією, на південному заході — з Єгиптом.
Територія - 20,7 тис.кв.км. 
Столиця - Єрусалим. У січні 1950 р. ізраїльський уряд всупереч резолюції ООН 1947 р. про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю оголосив західну частину Єрусалима столицею держави. 30 липня 1980 р. Єрусалим було проголошено "вічною і неподільною" столицею Ізраїлю.
Головний економічний і культурний центр - Тель-Авів. 
Адміністративний поділ - 6 округів.
Офіційні мови - іврит (староєврейська), арабська.
Регігія - більшість сповідує іудаїзм, поширені також іслам (20% населення) і християнство(близько 2%).
Грошова одиниця - шекель = 100 агорам.
Національне свято - День незалежності (1948). За єврейським календарем це свято відзначається 5 іяра, за григоріанським дата свята оголошується щорічно. У 2011 році ця дата припадає на 10 травня, а у 2012 на 26 квітня.
Державний прапор - розроблений для сіоністського руху в 1891 році. Прапор нагадує «таліт» — білу з синіми смугами єврейську молільну хустку. Гексаграмма в центрі — Маген Давид, відомий як «Щит Давида», або «Зірка Давида». Цей знак став єврейським символом ще в XVII столітті та був прийнятий Першим Сіоністським конгрессом у 1897 році.
Державний герб - затверджений 10 лютого 1949 року. Являє собою зображення менори (семисвічника), яка стояла в Єрусалимському храмі і є символом Юдаїзму вже майже 3000 років. Семисвічник обрамлений маслиновими гілками, які символізують мир; під основою менори напис на івриті — «Ізраїль». Фон герба завжди синій, тоді як зображення менори і оливкових гілок може бути білого (як на президентському прапорі) чи золотого кольору (в більшості інших місць, наприклад на обкладинці ізраїльского паспорта).