Екскурсійні тури за кордон > Польща

Весняна Прага на 8 березня!
     
Офіційна назва - Республіка Польща.
Географічне положення - розташована в центральній частині Європи. Межує: з Росією (Калінінградська область) та Литвою на північному сході, на сході — з Білоруссю та Україною, на півдні — з Чехією та Словаччиною, на заході — з Німеччиною. На півночі Польща омивається водами Балійського моря. Протяжність з півночі на південь складає 649 км, зі сходу на захід - 689 км. Загальна довжина державного кордону складає 3496 км. 
Площа території - 312 683 кв. км.
Столиця - Варшава.
Найбільші міста - Лодзь, Краків, Вроцлав, Познань, Ґданьськ, Щецін , Бидгощ, Люблін, Катовіце.
Адміністративний поділ - 16 воєводств. Воєводства поділяються на 308 повітів,  які розділені на 2489 ґмінів, включаючи 65 міст, що мають статус міських повітів. (Новий адміністративний розподіл введений 1 січня 1999 р.)
Грошова одиниця - злотий = 100 грошам.
Офіційна мова - польська. 
Релігія - католицизм.
Національне свято - 3 травня - День Конституції (1791), 11 листопада - День незалежності (1918).
Державний прапор - прямокутне полотнище, розділене на дві рівні горизонтальні смуги: верхня - білого, а нижня - червоного кольору.
Державний герб - затверджений у 1997 р. Являє собою червоний щит із зображенням срібного коронованого орла з золотим дзьобом та кігтями. За легендою, білого орла побачив легендарний Лех разом зі своїми братами Чехом і Русом - родоначальниками слов'янських народів. У тому місці, де це трапилося, Лех заснував місто і назвав його Ґнєзно (Gniezno), тому що орел кружляв над своїм гніздом. Спочатку орел був особистим знаком Пшемисла II, коронованого у 1295 році, а за півстоліття він став загальнодержавним символом.
Членство в міжнародних організаціях - РЄ (1991), ООН, ЄС (2004), ЗЄС (АЧ), НАТО (1999), ОБСЄ, Організація Економічної Співпраці і Розвитку (1996), СОТ, МВФ, Європейський Інвестиційний Банк, СБ, ЄБРР, Рада Балтійських Держав, Європейська Асоціація Вільної Торгівлі, Центрально-Європейське Об'єднання Вільної Торгівлі, ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, ВОЗ, ЦЄІ.