Відпочинок та лікування > Закордон > Море > Туреччина

Курорти Туреччини
     

Офіційна назва - Турецька Республіка.
Географічне положення - країна розташована на заході Азії і крайньому південному сході Європи - на півострові Мала Азія і на відокремленій від нього протоками Босфор і Дарданелли південно-східній частині Балканського півострова. Азіатська частина називається Анатолією, європейська - Східною Фракією. Межує: з Грецією – на заході, з Болгарією, Грузією – на півночі, з Вірменією та Іраном – на сході, з Сирією та Іраком – на півдні. На півночі омивається водами Чорного моря, на півдні – Середземного, на заході – Егейського. Мармурове море та протоки Босфор і Дарданелли розділяють європейську і азіатську частини країни.
Площа території - 779,452 тис. кв. км.
Столиця - м. Анкара.
Адміністративний поділ - ділиться на 81 вілаєт (провінція).
Найбільші міста - Стамбул, Ізмир, Адана, Бурса, Кон'я, Анталья.
Офіційна мова - турецька.
Релігія - іслам суннітського спрямування.
Грошова одиниця - турецька ліра = 100 курушей.
Національне свято - 29 жовтня - День проголошення Республіки (1923 р.).
Державний прапор - червоний колір турецького прапора бере початок від Умара, правителя Арабського халіфату у 634—644 р. і завойовника Палестини, Єгипту і Месопотамії. У XIV ст. червоний колір став кольором Оттоманської імперії. Півмісяць із зіркою — символ ісламу.
Державний герб - в країні немає офіційно затвердженного герба. Замість герба багатьма державними установами використовується напівофіційна емблема - червоний еліпс, на якому зображено вертикально орієнтований півмісяць і зірка над ним. Це ж саме зображення розташоване і на державному прапорі Туреччини, з тією лише різницею, що півмісяць орієнтований горизонтально.
Членство у міжнародних організаціях - член ООН, МВФ, НАТО (1952), ЄС, РЄ (1949), ОЕСР (1960), ЗЄС (АЧ).