Відпочинок та лікування > Закордон > Море > Індія

Гоа

Офіційна назва - Республіка Індія.
Географічне положення - Індія розташована на півдні Азії, на півострові Індостан. На північному заході межує з Пакистаном та Афганістаном (частина індійського штату Джамму й Кашмір, що межує з Афганістаном, перебуває під контролем Пакистану); на півночі - з КНР, Непалом і Бутаном; на сході - з М'янмою і Бангладеш. На півдні вузька Полкська протока і Манарська затока відділяють її від Шрі-Ланки. Протокою Грейт-Ченнел між островами Великий Нікобар і Суматра проходить морський кордон між Індією та Індонезією.
Площа території - 3,29 млн кв. км. Довжина з півночі на південь - понад 3000 км, з заходу на схід - близько 2000 км.
Столиця - Нью-Делi.
Найбільші міста: Калькутта, Мумбаї (Бомбей), Ченнаї (Мадрас), Хайдарабад, Бангалор, Ахмедабад.
Адміністративний поділ - 28 штатів: Андхра-Прадеш, Аруначал-Прадеш, Ассам, Біхар, Гоа, Гуджарат, Джамму й Кашмір, Джарканд, Західна Бенгалія, Карнатака, Керала, Мадхья-Прадеш, Маніпур, Махараштра, Мегхалая, Мізорам, Нагаленд, Орісса, Пенджаб, Раджастхан, Сіккім, Тамілнаду, Тріпура, Уттаранчал, Уттар-Прадеш, Хар'яна, Хімачал-Прадеш, Чхаттісгарх та 7 союзних територій: Андаманські і Нікобарські о-ви; Дадра і Нагархавелі; Діу і Даман; Лакшадвіп; Пондічері, Чандигарх.
Офіційні мови - хінді та англійська, а також 17 регіональних мов. 
Релігія - 82,6% населення сповідують індуїзм, 12,2% - іслам, 2,34% - християнство; серед віруючих є також сикхи (1,94%), буддисти (0,76%), джайни (0,4%) та ін.
Грошова одиниця - індійська рупія=100 пайсам.
Національне свято - 26 січня - День Республіки (1950); 15 серпня - День незалежності (1947).
Державний прапор - затверджений конституційною асамблеєю 22 липня 1947 р. горизонтальний, триколірний: шафрановий зверху, білий посередині і темно-зелений знизу - у рівних пропорціях. Співвідношення ширини і довжини прапора - один до трьох; у центрі білої смуги - колесо "чакра" темно-синього кольору. Його діаметр приблизно відповідає ширині білої смуги і має 24 спиці. Чакра - колесо закону Дхарми (Доброчинності), що символізує поступальний рух країни. 
Державний герб - представляє собою копію Левової капітелі з м. Сарнатха (поблизу м. Варанасі), спорудженої у ІІІ ст. до н.е. імператором Ашокою на місці, де Будда проголосив своє послання про мир і визволення до чотирьох країн світу. Державний герб символізує прихильність сучасної Індії її стародавнім принципам миру і доброї волі. На капітелі - чотири лева, які сидять спиною один до одного. По окружності капітелі розташовані зображення чотирьох звірів-хранителів чотирьох країн світу: лев - на півночі, слон - на сході, кінь - на півдні, бик - на заході. Абака покоїться на розпущеній квітці лотоса, яка символізує джерело життя і творчої наснаги. Під гербом на санскриті написане гасло "Сатьямева Джайяте" ("Нехай запанує Істина!"). 
Членство в міжнародних організаціях - ООН, Рух неприєднання, ЮНІСЕФ, ВООЗ, Міжнародна організація космічного зв'язку "Інтерсупутник", Всесвітня продовольча програма, МОП, SAARC, МБРР, МАР тощо.